РОЗРОБКА УЗАГАЛЬНЕНОГО АЛГОРИТМУ ОПТИМАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ВОДООЧИЩЕННЯ В СИСТЕМАХ ОБОРОТНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32347/2524-0021.2022.40.59-64

Ключові слова:

техногенні ризики, оборотні системи водопостачання, електрокоагуляція, теплоенергетика

Анотація

Захист та безпека енергетичних систем від усіх видів загроз, в тому числі, загроз комплексного характеру на сьогодні в Україні мають першочергове значення. Тому управління техногенними ризиками в енергетичних системах, що відносяться до критичної інфраструктури, і насамперед в теплоенергетичних системах ТЕЦ і ТЕС, вихід з ладу яких може призвести до неможливості проживання населення на зазначеній території або об’єкті, проведення там господарчої діяльності, загибелі людей або до значних матеріальних збитків, є важливим і актуальним. З метою обґрунтування використання оборотних систем водопостачання теплоенергетичних об’єктів для підвищення надійності і безпеки їх експлуатації був запропонований узагальнений алгоритм оптимального управління якістю при водоочищенні з метою мінімізації техногенного ризику для будь-якої системи водоочищення. Аналіз отриманих результатів показав, що узагальнений алгоритм оптимального управління якістю при водоочищенні з метою мінімізації техногенного ризику для будь-якої системи водоочищення може бути отриманий у разі використання такої методології: складання структурно-функціональної блок-схеми системи водоочищення; здійснення аналізу технологічних режимів, що впливають на якість; техніко-економічного аналізування величин, які обмежують значення режимів, що дають мінімальне забруднення; одержання математичних виразів, що відбивають залежність величини забруднення і величини обмежень від конкретних технологічних режимів; уведення даних у комп’ютеризовану систему управління, на вхідний порт якого подається поточне значення жорсткості, на виході установки водоочищення, з вихідного порту якого знімаються конкретні значення технологічних режимів, підтримуваних органами управління установкою водоочищення.

Посилання

Kachynskyi, A. B., & Aharkova, N. V. (2013). Structural analysis of the system of maintenance of ecological and natural-technogenic safety of Ukraine. Systemni doslidzhennia ta informatsiini tekhnolohii, 1, 7-15. Retrieved from http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/50012.

Uriadnikova, I. V., Lebedev, V. H., Zaplatynskyi, V. M., & Tsyhanenko, O. I.. (2022). Early determination and evaluation of technogenic risks within the water purification systems of TSS and TPSS. Nau-kovyi Visnyk Natsionalnoho Hirnychoho Universytetu, 1. 95–101. ISSN 2071-2227, E-ISSN 2223-2362. https://doi.org/10.33271/nvngu/2022-1.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-09-26