ПРОЕКТУВАННЯ ТРУБОПРОВОДІВ В SOLIDWORKS
DOI:
https://doi.org/10.32347/2524-0021.2021.35.42-47Ключові слова:
SolidWorks; SolidWorks Routing; програма; проектування; трубопровід; маршрут проклад-ки трубопроводуАнотація
Показано, що являє собою програма SolidWorks і для чого вона призначена, при цьому враховано також, що SolidWorks є світовим стандартом трьохмірного твердотільного проектування. Наводяться також три базових конфігурації системи, які застосовуються в залежності від класу і складності розв’язуваних задач.
Застосування в практиці проектування SolidWorks забезпечує автоматичне отримання ліцензії на використання технологій тривимірного проектування, які дозволяють проектувати і виводити на ринок сучасну інноваційну продукцію. Програма SolidWorks функціонує на платформі Windows, перекладена на російську мову і підтримує вимоги ДСТУ та ЕСКД. Застосування SolidWorks дозволяє суттєво зменшити трудові затрати при виконанні монтажно-збірних робіт. Наочність тривимірного проектування принципово різниться від звичайного проекту і дозволяє виконувати робочим монтажно-збірні роботи без поетапних консультацій і контролю з боку інженерного персоналу. Програма SolidWorks може бути використана при проектуванні в різних галузях машинобудування, будівництва, а також при виконанні монтажних робіт систем водопостачання та водовідведення. Ці завдання вирішуються за допомогою модуля SolidWorks Routing, який входить в конфігурацію SolidWorks Premium і спеціально призначений для полегшення робіт по проектуванню збірних і гнутих трубопроводів, а також і гнучких підведень.
При проектуванні водопровідного обладнання в насосних станціях виникає завдання об’єднання окремих компонентів і вузлів проекту для отримання тривимірної моделі в завершеному вигляді. Включення трубопровідного обладнання в тривимірну модель об’єкту дозволяє вирішити багато проблем вже на етапі проектування і уникнути ситуацій, коли на етапі монтажу виявиться, що труби неправильно зігнуті і заважають роботі інших вузлів системи, або в існуючій конструкції недостатньо вільного місця для прокладки всіх необхідних комунікацій. Використання SolidWorks Routing надає можливість оптимально і компактно розташувати водопровідні і каналізаційні труби всередині приміщення, унеможливити їх перетину і швидко отримати точні дані про потреби в матеріалах і комплектуючих.
Вказуються допоміжні модулі, які також можуть використовуватися з програмою SolidWorks для полегшення роботи по проектуванню збірних і гнутих трубопроводів, гнучких підводок і комунікацій.
Посилання
Dudareva, N. & Zagayko, S. (2011). Samouchitel' SolidWorks. Sankt-Peterburg: BKHV-Peterburg [in Russian]
Zinov'yev, D. V. (2018) Osnovy mod-elirova-niya v SolidWorks. Moskow: DMK-Press, ISBN: 978-5-97060-556-1 [in Russian]
Alyamovskiy, A. A., Sobachkin, A. A. & Odintsov, Ye. V. (2005). SolidWorks. Komp'yu-ternoye modelirovaniye v inzhe-nernoy praktike. Sankt-Peterburg: BKHV-Peterburg. ISBN: 5-94157-558-0. [in Russian]
Kaplun, S.A., Khudyakova, T.F. & Shchekin, N.V. (2009). SolidWorks. Oform-leniye chertezhey po YESKD. SolidWorks Russia [in Russian]
Tiku, Sh. (2005). Effektivnaya rabota: SolidWorks. Sankt-Peterburg: Piter. ISBN:5-94723-841-1. [in Russian]
Dudareva, N. Yu. & Zagayko, S. A. (2009). SolidWorks na primerakh. Sankt-Peterburg: BKHV-Peterburg. ISBN: 978-5-9775-0391-4 [in Russian]
Dessault systems SolidWorks corpora-tion (2009). Osnovnyye elementy Solid-Works [in Russian]
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Євген Павлов, Олег Ліфанов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через 70 років після смерті останнього співавтора з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).